You are here:  / Manewry w ruchu drogowym / Oszczędzanie na lokacie

Oszczędzanie na lokacie

Oszczędzanie na lokacie
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych (9)Wkładając pieniądze na rachunek oszczędnościowy możemy zaoszczędzić tylko około 4%. Jest to znacznie mniej, jeżeli porównamy możliwości lokat nawet sprzed kilku lat.
Oprócz tego, że nie zaoszczędzimy już tak dużo jak kiedyś to jeszcze musimy spełnić różne warunki, których lista z roku na rok się przedłuża. Banki od początku tego roku zaczęły gwałtownie ciąć oprocentowanie rachunków oszczędnościowych, a od lipca można zauważyć, że już niemal każda placówka finansowa w swojej ofercie ma niezwykle niskie oprocentowanie. W ostatnich dniach o tak drastycznym kroku poinformowały Getin Banki i Millenium Bank.
W ofercie tych banków możemy znaleźć ofertę rachunku oszczędnościowego, którego oprocentowanie wynosi 2% w skali roku. Jest to niezwykle mało, ale nie ma co szukać lepszej oferty w innych bankach, ponieważ na dzień dzisiejszy takiej nie znajdziemy. Oczywiście, zdarzają się zarówno promocje na konkretne rachunki, ale są one mocno ograniczone czasem, a także kwotą jaką można wpłacić na taki rachunek, a niekiedy, aby wziąć udział w takiej promocji trzeba założyć konto bankowe.