You are here:  / Euroweek 2015 / Dotacje w biznesie

Dotacje w biznesie

Dotacje w biznesie
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Dostanie pieniędzy od państwa lub Unii Europejskiej daje szanse milionom młodych ludzi na usamodzielnienie się. Dotacje na start już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością i kuszą wieloma zaletami.
Ludzi chętnych do dofinansowania działalności jest bardzo dużo, ale niestety nie każdemu udaje się dostać pieniądze. Głównie dzieje się tak ze względu na szereg kryteriów, które niekiedy są trudne do spełnienia. Są dwie grupy osób, które mogą dostać dotację. Pierwsza z nich to osoby, które nie ukończyły 30 roku życia, nie uczą się i nie pracują. Istnieje też druga grupa, nieco bardziej rozbudowana. Są w niej osoby po 30 roku życie, jednak w dalszym ciągu muszą one pozostawać bez pracy i w trudnej sytuacji. Aby zakwalifikować się do tej grupy trzeba jednak spełnić jeszcze co najmniej jeden warunek z wymienionych, czyli być długotrwale bezrobotnym, po 50 roku życia, być osobą niepełnosprawną, o niskich kwalifikacjach lub kobietą.
Jak widać dostanie takiej dotacji wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Oprócz szeregu kryteriów musimy udowodnić, że nasza działalność przyniesie oczekiwane zyski.